Vypletané okrúhle dno "Dvojitý kríž"

 

 

Ruličky si rozdelím do 4 skupín a ukladám nasledovne:

Konce ruličiek si môžeme zopnúť štipcom, aby nám neutekali, ale nemusíme. Založíme si opletaciu ruličku a budeme pliesť popod jednu "skupinu" ruličiek a ponad ďalšiu "skupinu" ruličiek.

Pri nadpájaní ruličiek je lepšie, keď si ich lepíme. Dno potrebujeme dobre priťahovať a ruličky by sa nám rozpájali a komplikovali nám prácu. Takže si kvapnem trošku lepu na konček ruličky a nasuniem na ňu druhú. Chvíľku počkám a pletiem ďalej.

    

Takýmto spôsobom upletieme 3 rady. Môžete aj viac, je to len a len na vás :o))

     

 

 

 

 

 

 

 

Pri ďalšej rade potrebujem pletenie otočiť. Čiže tam, kde išlo pletenie popod, aby išlo ponad a naopak. Preto jednu "skupinu" rozdelím ruličkou a pokračujem opačne ako riadok predtým.

 

Takto si zasa upletieme 3 rady.

 

Teraz si založíme ďalšiu opletaciu ruličku a budeme robiť opletok dvomi.

Opletkom dvomi už začneme "skupinky" ruličiek rozdeľovať na polovicu, u mňa po 3. Ak sme dávali na začiatku po 4 ruličky, tak ich opletkom rozdelíme po 2. Takto upletieme zasa 3 rady.

 

Po 3 radách, už začneme opletať ruličky po jednej.

Takto pletieme dno až do požadovanej veľkosti. Počas pletenia ho prirovnávame k forme, aby malo tú správnu veľkosť.

Keď máme dno dostatočne veľké priložíme k forme a pripneme štipcami. Ak máme ruličky krátke, nadpojíme si ich. Odporúčam lepiť. Osnovné ruličky budeme priťahovať a keby ich nemáme prilepené, vyťahovali by sa nám.

Príjemné pletenie prajem :o)